HaberMatik V1.1 Güncelleme

HaberMatik V1.1 güncellemesi  daha önce belirttiğimiz üzere ücretsiz olarak yapıldı. Temamızı daha önceden satın alan tüm kullanıcılarımız bu sürüme ücretsiz olarak sahip olacak.

Yeni sürümde neler var?

Kullanıcılarımızın istekleri doğrultusunda, sitenin performansından ödün vermeden çeşitli eklemelerde bulunduk. Yenilikler büyük ölçüde Yan Menü’de -Sidebar-  gerçekleştirildi.

Köşe Yazarları

İlk olarak Köşe Yazarları bölümü görsel olarak yenilendi. Ana sayfada gösterilecek Yazar sayısının kontrolü için admin panele ekleme yapıldı.Ayrıca yazar resimleri için yeni bir ekleti kullandık.User Photo eklentisi ile sitedeki yöneticiler ve yazarlar kendi resimlerini profil sayfalarından yükleyebilecek. Bu resimler Köşe Yazarları bölümünde yer aldığı gibi yazar sayfasında da görüntülenecek. Eklenti kullanmak istemeyen kullanıcılarımız V1.0’daki ayarları ile yeni sürümü kullanabilecek.

Yazar Profil Sayfaları

Kullanıcılar profil sayfalarından Hakkınızda Biyografik Bilgi kısmını doldurarak ve aynı bölümden resimlerini yükleyerek profil sayfalarını aktifleştirebilirler.İlgili yazarın tüm yazıları da yine bu sayfada listeleniyor. Örnek: Mehmet Barlas

Bileşenler (Widgets)

Bileşenler bölümü ilk sürümde görsel olarak pek sevilmemişti bu yüzden bileşenler bölümünüde görsel açıdan düzenleyerek sitenin tamamı ile uyumlu hale getirdik.

Resimli Haberler

Haber sitelerinde sık sık gördüğünüz kayan resimli haberler bölümü hazırladık ve ana sayfaya ekledik.Manşetin altında yer alan 300×180 px reklam alanını bir çok kulanıcımızın kullanmadığını gözlemledik ve bu resimli haberler bölümünü bu alana ekledik.Bu bölümde yer alacak haberlerin kategorisini yine admin panelden HaberMatik > Ana Sayfa bölümünden seçebilirsiniz.

Resim Galerisi

En alt kısımda yer alan Videolar bölümünün üst kısmına resim galerisi eklendi.

Video Galerisi

Mevcut video galerisi için ufak bir güncelleme yaptık.Bu bölümde yer alacak video sayısını admin panelden ayarlayabileceksiniz.