HaberMatik V1.2 Güncellemesi Yapıldı

HaberMatik WordPress Haber Teması’nın V1.2  güncellemesini 01.03.2012 itibari ile yapmış bulunuyoruz. Siz değerli HaberMatik kullanıcılarının istekleri doğrultusunda birtakım düzenlemeler ile birlikte  haber sistemine yeni özellikler de eklemiş bulunmaktayız. Bir önceki sürümde olduğu gibi bu sürüme de tüm kullanıcılarımız ücretsiz sahip olabilecek.

V1.2 sürümünde neler var?

Haber sitenizi daha profesyonel bir şekilde yönetebilmeniz için yönetim panelinde iyileştirme çalışmaları yaptık;

Manşet Sistemi

Yeni sürümde Numaralı Manşet sistemini kullandık. Manşet için belirlediğiniz kategoriye eklediğiniz en yeni 15 haber bu bölümde listelenmektedir. Aynı zamanda “Tüm Manşetler” butonuna tıklandığında bütün manşet haberleriniz listelenmektedir.

Öne Çıkarılmış Haberler

Manşetin sağına 3 haberlik yeni bir alan ekledik. Bu bölüme öne çıkarmak istediğiniz haberleri ekleyebilirsiniz.

Kategoriler ve Menüler (Custom Menu)

WordPress 3.0 ile birlikte gelen menü özelliğini temaya ekledik. Toplam 6 adet özelleştirilebilir menü bulunmaktadır. Üst (header) bölümde sıralanan kategorileri ve alt (footer) bölümde listelenen sayfaları özelleştirilmiş menüler sayesinde kolayca düzenleyebilirsiniz. Menülere istediğiniz kategori ve sayfaları ekleyebileceğiniz gibi aynı zamanda Forum, Reklam gibi harici linkleri de bu menülere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Bileşenler (Widgets)

Bileşenler bölümünde önemli değişiklikler yaptık. 6 adet yeni bileşenimiz bulunmaktadır: Namaz Vakitleri, Hava Durumu, Köşe Yazarları, Numaralı Haberler, Spor Başlıkları ve Diğer Haber Başlıkları. Yan Menüyü bu bileşenlerle donatabilirsiniz. Bileşenleri ekleyebileceğiniz dört adet özel bölüm bulunmaktadır. Ana Sayfa, Haber Sayfası, Tekil Sayfa ve Kategori Bileşeni.

Numaralı Haberler

Manşet sistemine benzer Numaralı Haberler kutucuğu hazırladık. Bileşen desteklidir, bileşenler bölümünden uygun gördüğünüz alanlara ekleyebilirsiniz. Bu bölümde yer alacak haberlerin kategorisini yine yönetim panelinizden HaberMatik > Ana Sayfa bölümünden seçebiliyorsunuz.

Namaz Vakitleri ve Hava Durumu

Bu bileşenlerde bütün illerin namaz vakitleri ve hava durumu bilgileri yer almaktadır. Seçim çubuğu yardımı ile istediğiniz ile ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.