PHP Haber Sitesi Teknik Özellikleri

  • Arayüz Tasarımı XHTML & CSS ile kodlanmıştır.
  • PHP & MySQL ile yoğrulmuştur.
  • Site içi SEO uygulanmıştır.
  • Sorgu sayısı en aza indirilmiştir.
  • Tema Ayarları için kolay admin paneli hazırlanmıştır.
  • Bileşen (Widget) desteklidir.
  • Özelleştirilebilir reklam alanları mevcuttur.
  • Haber resimleri için kolay kullanım (Özel Alan, Öne Çıkarılmış Görsel ve Varsayılan Resim)
  • Timthumb ile otomatik resim boyutlandırma (Cache destekli)
  • jQuery Manşet Sistemi 2 Adet
  • Ajax üye giriş ekranı
  • Özelleştirilebilir Menü ve Kategoriler
  • İsteğe bağlı Sidebar (Yan Menü) seçimi
  HaberMatik Manşet Sistemi, belirlediğiniz bir kategoriye eklediğiniz habberler otomatik olarak manşet alanında yayınlanmaktadır. Örnek olarak “Tüm Manşetler” isminde oluşturduğunuz bir kategoriye ekleyeceğiniz tüm haberler otomatik olarak manşet kategorisinde listelenecektir. Manşetlerde 12-15 adet haber görüntülenmektedir. Haber resmi ve haber başlığı manşet alanında görüntülenmektedir. Manşet alanına eklediğiniz haber resmi eğer çok büyükse sistem otomatik olarak resmi kırparak ilgili alana göre boyutlandırmaktadır.[/tabtext]
  Site içeriğiniz sayfalar ve kategoriler adında iki grupta listelenmektedir. Haberleriniz için yönetim panelinizden dilediğiniz kadar kategori ekleyebilirsiniz. Haberlerinizi birden fazla kategori seçerek de yayınlayabilirsiniz.

  Sayfalar bölümünde ise bu kategorilerden bağımsız olan içeriklerinizi ekleyebilirsiniz. İletişim, Reklam ve Künye gibi kategorilerden bağımsız tekil içeriklerinizi sayfalar bölümünden yayınlayabilirsiniz. Kategori ve sayfa ekleme özelliği sınırsızdır. Hosting kotanızın desteklediği sürece sınırsız sayfa ve haber ekleyebilirsiniz.[/tabtext]

  Köşe Yazarları bölümünde, sitenize yönetim panelinizden eklediğiniz tüm yazarlar listelenmektedir. Panelden eklediğiniz köşe yazarları için; yazar resmi ve biyografi gibi bilgileri de ekleyerek yazarlarınıza özel sayfalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca Köşe Yazarlarınızın profil sayfalarında yayınlamış oldukları tüm yazılar listelenmektedir.
  Yönetim panelinizden oluşturmak istediğiniz albümün tüm resimlerini topluca yükleyerek kolay bir şekilde resim galerisi oluşturabilirsiniz.

  Video Galeri bölümüne YouTube gibi video paylaşım sitelerinden aldığınız embed kodlarını kullanarak videolar ekleyebilirsiniz. Haberlerinizi eklediğiniz editörden HTML bölümüne geçerek HTML kodu ile embed kodlarını yayınlayan tüm video sitelerinden kendi sitenize video ekleyebilirsiniz.

  Reklam Alanlarında Flash ve Resim Reklamlar yayınlayabileceğiniz gibi Google Adsense reklamlarını da yayımlayabilirsiniz. Reklam alanları bölümü tüm HTML kodlarını desteklemektedir. Sistemde standart olarak 10 adet reklam alanı bulunmaktadır. Reklam alanları artırılabilir formattadır. Bileşenler desteği ile sitenizin sağ bölümüne dilediğiniz kadar reklam ekleyebilirsiniz.
  WordPress’in hali hazırdaki bileşenlerine yeni bileşenler ekledik. Bu bileşenlerle sidebarınızı dilediğiniz gibi donatabilirsiniz. Ana sayfa, haber sayfası, kategori & arşiv sayfaları ve tekil sayfalar için ayrı ayrı sidebar oluşturduk. Böylece ana sayfada ve iç sayfalarda dilediğiniz bileşenleri kullanabileceksiniz. Sitenizin sağ bölümünüde görmüşolduğunuz özelliklerin sıralamasını dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. İstediğiniz bileşeni aktif/pasif etme işlemlerini kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Ajax teknolojisi ile geliştirilen sürükle bırak metodu ile yan menüyü -sidebar- keyifli bir şekilde donatabilirsiniz.
  SEO desteği ile arama motorunda üst sıralarda yer alabileceksiniz. Arama Motoru optimizasyonu yapılan her sayfanız için ayrı Meta Keywords-Meta Description girebilirsiniz.Böylelikle belirlediğiniz anahtar kelimelerde avantajlı olacaksınız.