avantajlı haber sitesi

24
Şub

Haber Sitesi Nasıl Açılır?

Bir haber sitesi açmak/kurmak/yapmak istiyorsunuz peki nereden başlamalı? Haber sitesi nasıl kurulur?

Haber Sitesi Açmak

Bir internet sitesi için gerekli temel ihtiyaçlar alan adı, hosting ve yazılımdır. Haber sitesi açmaya karar verdi iseniz sizde öncelikle bir alan adı(domain) belirlemeli ve ardından hosting satın almalısınız.

Haber sitesi için alan adı belirlerken jenerik, akılda kalıcı, özel olarak hedeflediğiniz içerik varsa bunları da göz önünde bulundurarak bir isim belirlemelisiniz. Yerel veya ulusal bir haber sitesi açıyor iseniz alan adınız yine bu kitleye hitap etmelidir.

Web barındırma (hosting) seçiminde ise kullanacağınız yazılıma ve tahmini trafik durumunuza göre hareket etmelisiniz. Kullanacağınız yazılım PHP + MySQL ile kodlanmış ise Linux Hosting seçilmelidir. ASP/.NET ile kodlanmış ise Windows Hosting almalısınız. Hostingin linux veya windows olmasının sizin bilgisayarınızla bir ilgisi bulunmadığını da belirtmiş olalım.

Haber sitesi yazılımı için özellikle panel kullanımı esnek, yazılım alt yapısı sağlam ve SEO uyumu en üst seviyede olanları tercih etmeniz önerilmektedir. Tam olarak bu konuda WordPress 10+ yıl boyunca açık kaynak olarak geliştirilen başarılı alt yapısı ile ön plana çıkmaktadır.  HaberMatik sizlere bu muazzam alt yapıyı kullanarak Haber Temaları üretmektedir.  HaberMatik temaları yıllık ücret gerektirmeyen ve hazır paket olarak satılan ekonomik, uygun fiyatlı haber temalarını 2011 yılından beridir geliştirmektedir. Bütçenize uygun hazır tema seçebileceğiniz gibi sitenize özel bir tasarım da yaptırabilmektesiniz.

Alan adı, hosting ve yazılım seçimlerinizin her birini tek tek alabileceğiniz gibi herşey dahil VIP  Haber Paketleri ile zaman kaybetmeden bir günde haber sitenizi açtırabilirsiniz.

3
Tem

Avantajları

HaberMatik Haber Sistemi Avantajları
Yepyeni bir WordPress Haber Teması uzun süren test aşaması sonucunda nihayet hazır hale geldi. SEO’ su ve kullanım kolaylığı nedeni ile Dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress ile gerçek bir haber sitesi sahibi olacaksınız. Bol reklam alanlı, Google dostu ve iyi optimize edilmiş hızlı bir haber sitesi isteyenler için hazırlanmıştır.
Google Dostudur. Ping sistemi ile eklediğiniz haberler anında -Google başta olma olmak üzere- arama motorlarına bildirilir.

Reklam alanları artırılmıştır. Kazancınıza kazanç katmak için ekranın her pikselini değerlendirdik.Birçok reklam alanı hazırladık.Reklamlarınızı admin panelinizden kolayca kontrol edebileceksiniz.

Birden fazla yazar ve editör atayabilme Sitenizde çalışacak personeliniz birden fazla admin, yazar ve editör atayabilme özelliği mevcuttur.

Video ve Resim Galerisi
Haber sitelerinin vazgeçilmezi olan Video ve Resimler için pratik uygulamalar mevcuttur.Tek seferde onlarca resim yükleyerek kolayca Resim Albümleri oluşturabilirsiniz.Videolarınız için html destekli editörden dilediğiniz embed kodlarını çalıştırabilirsiniz.YouTube, DailyMotion, İzlesene gibi sitelerin videolarını sitenizde kolayca yayınlayabilirsiniz.

Ziyaretçileriniz için Yorum Sistemi İnternet haber sitenizdeki ziyaretçileriniz, beğendikleri haberlere kolayca yorum yapabilir.Bu yorumları yönetim panelinizden onaylayıp, silme ve düzenleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Döviz Kur Bilgileri Güncel para piyasaları verileri Altın, IMKB, Dolar ve Euro fiyatları anlık olarak güncelleniyor.